Türkiye Şampiyonları coşkuyla karşılandı

Forum Tanrısı

Administrator
Yönetici
Salon Hokeyi Kadınlar Süper Ligi finalinde Gaziantep Polisgücü’nü 2-1 mağlup ederek Türkiye Şampiyonluğunu elde eden Kaltun Madran Su Ege Yıldızları, Menteşe Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nde coşkuyla karşılandı. Türkiye şampiyonlarını karşılamaya Muğla Gençlik ve Spor İl Müdürü Kazım Açıkbaş ve sporcuların aileleri katıldı. Muğla Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Spor okullarında yetişen Kaltun Madran Su Ege Yıldızları SK, 7-8 Ocak tarihlerinde Amasya’da düzenlenen Salon Hokeyi Kadınlar Süper Ligi finalinde, Gaziantep Polisgücü’nü 2-1 mağlup ederek Türkiye şampiyonluğunu elde etti. Muğla’nın kızları Türkiye’yi Avrupa’da temsil edecekSalon Hokeyi Kadınlar Süper Ligi finalinde galip gelerek Türkiye Şampiyonluğunu elde eden Ege Yıldızları, Avrupa Şampiyon kulüpler kupasında ülkemizi temsil etmeye hak kazandı. “Avrupa Kupasını Muğla’ya getireceğiz”Kaltun Madran Su Ege Yıldızları hokey antrenörü Serkan Şen, “Zannediyorum ki takım sporlarında süperlig bazında Muğla’nın ilk Türkiye Şampiyonluğu’nu kazandırdık. Bizim hayalimizdi. 15 yıl önce başlayan bir hayal. Acaba olur mu diye düşünüyorduk. Muğla’da bu spor tutar mı? Yapabilir miyiz diye düşünüyorduk. Sıfırdan bir spor branşını başlatmak çok zor. Ardından adım adım gitti her şey. İlk önce ortaokullar arasında Türkiye şampiyonu olduk. Sonrasında liseler arasında şampiyon olduk. Ardından 12-14-15 ve 16 yaş derken böyle büyüye büyüye bugünlere kadar geldik. En son acaba Süper lig’te olabilir miyiz diye düşündük. Süperlig şampiyonluğunu hayal ederken kupayı elimizde bulduk. Buradan bizi destekleyen herkese teşekkür ediyorum. Muğla’ya Avrupa Kupası sözü verdik. Avrupa kupasını Muğla’ya getireceğiz. Muğla’mızın hokey sahası eksik. Sahamız yok. Küçük bir basketbol sahasında antrenmanlar yapıyoruz. Şuan gittiğimiz müsabakada bile oynadığımız saha antrenman yaptığımız sahadan 2 kat daha büyüktü. Finalde oynadığımız takımın bütçesi 30-40 milyon lirayken, bizim bütçemiz 100 bin lira civarıydı. O yüzden birçok dezavantaja rağmen başardık. İnşallah seneye Muğla’ya Avrupa Kupası’nı getirmeyi istiyoruz. Bu yüzden tüm Muğla’lıların desteğine ihtiyacımız var.” dedi.