Oda arkadaşına ırkçı saldırıda bulunduğu iddia edilmişti: Hasan Ege Karanfil’den ilk açıklama geldi!

Forum Tanrısı

Administrator
Yönetici
Koç Üniversitesi’nde, aynı odada kaldığı F.B’ye yönelik, Kürt ve Alevi kimliği nedeni ile ırkçı ifadeler kullandığı ve saldırıda bulunduğu iddia edilen Hasan Ege Karanfil, günler sonra ilk kez konuyla ilgili açıklamada bulundu. Sosyal medya platformu X(Twitter) üzerinden açıklamada bulunan Karanfil, “Hala olayın doğrusunu anlamayan, merak edenler için detaylı bir açıklama yapacağım” diyerek yaşananları anlattı. Yanında durmayan herkesten özür beklentisi içerisinde olduğunu da belirten Karanfil açıklamalarında şu ifadeleri kullandı: F.B isimli 22 mağduru olan bir seri tecavüzcü var. İnsanlarla tanıştığı andan itibaren 7/24 ses kaydına alıyor ve günler süren bu ses kayıtlarından kişi için sıkıntılı olabilecek kısımları kırpıyor. "BU SES KAYITLARIYLA TEHDİT EDİYOR" O insana cinsel saldırıda bulunacağı günü bekliyor, onu cinsel olarak taciz ediyor, dozu yavaş yavaş artırıyor, hassas noktalarından vuruyor, insanların politik olarak tartışmalı düşünceleri olabilecek yerlerini deşiyor, o noktalarda konuşmayı geliştiriyor, insanları kışkırtarak istediği şekilde konuşturmayı bir şekilde başarıyor. Bu ses kayıtlarını elde ettikten sonra sıra tecavüzü planlamaya geliyor. Kişilere tecavüz ediyor, şikâyet edilmekle tehdit edildiği zaman da bu ses kayıtlarıyla tehdit ediyor. Örneğin, eski mağdurlardan birisi Kürt ve biraz Kürtçü düşünceleri de var. O insanı bir şekilde konuşmanın derecesini aşama aşama artırıp destekleyerek Abdullah Öcalan / PKK savunacak şekilde konuşturup ses kaydına alıyor. Biraz masum bir çocuk aslında bu kişi sanırım, “Kürtler de haklı” gibi bir şekilde lafa giriyor ama aşama aşama manipüle edilip, “Kürdistan kurmak gerek” demeye kadar gidiyor. Sonra F. buna da tecavüz ediyor. Bu kişi tecavüzü şikâyet etmeye kalktığı zaman, “elimde bu var, terörden içeri alınırsın, adın teröriste çıkar, eğitim hayatın biter” diyor. Susturduğu bir kişi daha. "GERİ DÖNMEK İÇİN HALA GEÇ DEĞİL" Kendisinin anlattığı böyle. Hala şikâyet etmekten korkuyor. Mağdurlardan biri de benim, kendimi bir şekilde kurtarabilmeyi başardım ama kurtaramayabilirdim de. Kendisinin boyu 1.85’in üzerinde, 150 kg, dev gibi bir adam. Ben 1.70’ten kısa, zayıfça bir çocuğum. Beni de görmüş olduğunuz saçma sapan cümleleri kurdurtacak doğrultuda kışkırtmış oldu. Sonra da bunları üst üste söylenmiş gibi kırpıp montajladı, medyaya sürerek, “Kürdüm ve Aleviyim, işkence gördüm” dedi. Bu arada Koç Üniversitesi nezdinde cinsel taciz ve cinsel saldırı suçundan dolayı F.’yi şikâyet eden tek mağdurun ben olduğunu öğrendim. Eğer kendisi, benim beyanımın “itibarsız” olması sonucu aklanırsa, okulda bir seri tecavüzcünün elini kolunu sallayarak gezmesine sizin oluşturduğunuz, “Irkçı Hasan” miti sebep olmuş olacak. Sonrasında tecavüz edeceği herkesin vebali bana ırkçı diyen ve aleyhimde konuşan herkesin üstüne kalır. Geri dönmek için hala geç değil."