NEVÜ'de Afiş Skandalı !

Forum Tanrısı

Administrator
Yönetici
Nevşehir Hacıbektaş Veli Üniversitesinde yaşananlar artık kimsenin umrunda değil nasıl olsa bir açıklamaları var. Eğitimin lokomotifi üniversitemizde Rektör Semih Aktekin herkese ahkam keserken işini yapmamakta başarıdan başarıya koşuyor. Hoyratça NEVÜ'nün imkanlarını kullanan Semih Aktekin'e sendikalar dahil hiç bir kimseden de TIK çıkmıyor. Önceki dönemlerde rotary afişleriyle tepki çeken NEVÜ bu seferde başka bir afişle gündeme geldi. Türk Eğitim Sen Nevşehir Şube Başkanı Tayfur Urgenç görsele tepki gösterince hemen geri vites yapıp afişi değiştirdiler. TES Nevşehir Şube Başkanı Urgenç yaptığı açıklamada ; Koskoca üniversiteyi getirdiğimiz durum ortada Sn. Rektör Semih Aktekin'in bu programdan afişten haberi var mı? Bir sendika Üniversiteden daha büyük, Üniversiteye yön ve tayin çiziyor...Bu afiş Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesindeki paralel yapılanmanın açık beyanıdır. Yök'ü göreve davet ediyorum. Üniversiteye sahip çıksın. Bu rezalete son versin. Devlet kurumlarını özerk yapıya sahip üniversiteyi daha fazla küçültmeyin isterseniz... diye adeta haykırdı. SİYASİLER GİDİNCE BEN GÖNDERDİM DERLERNEVÜ Rektörü Semih Aktekin ise ne kentimizin siyasilerini ne kentimizdeki eğitim sendikalarını nede akademisyenler umrunda dahi değil aklınca takmaz sizleri ve hoyratça imkanları kullanmaya devam eder. Kentimizin Saygı değer büyükleri böyle olunca tabi dışardan gelenler akıllarınca takılıp giderler.