Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamalarda bulunuyor!

Forum Tanrısı

Administrator
Yönetici
Ankara'da bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 2023 yılı Dış Ticaret Rakamları açıklaması yapıyor. Güncel konularada değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamaları başlıca şu şekilde: Büyümede dünya ortalamasının üzerindeyiz... Son döndemde uygulamaya koyduklarımız enflasyonun ateşini düşürmeye başlamıştır... Depremin yaralarını sarmak konusunda devleti ve milletiyle birlikte bizim gibi dünyada başka hiç bir ülke gösteremezdi... Şiddetli bir depremle sarsılan dost Japonya'ya ülkem ve milletim adına geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum... Dış ticaretimizi geliştirmeye verdiğimiz önemin meyvelerini şimdi topluyoruz... Türkiye 2023 yılında ihracatta rekor kırdı... Türkiye'nin dış ticaret açığı bir önceki yılın aynı ayına göre azaldı... Cari dengedeki iyileşme sürecek... Geçtiğimiz sene ihracat yapmayan ilimiz kalmadı... İhracatta; 1. İstanbul, 2. Kocaeli, 3. İzmir, 4. Bursa oldu... 2024'te mal ve hizmet ihracatımızı 375 milyarın üzerine çıkarabileceğimize inanıyorum... Devlet olarak 2023 yılında mal ve hizmet ihracatçılarına 11,6 milyar destek sağladık. 2024 yılında mal ve hizmet ihracatçılarına yaptığımız deesteği 2 katına çıkartırıyoruz...