Başkan Büyükakın'a coşkulu karşılama!

Forum Tanrısı

Administrator
Yönetici
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 26 Belediye başkan adayını bugün Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen aday tanıtım töreninde açıkladı. Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın’ın yeniden aday gösterilmesi parti içinde de büyük memnuniyet ve coşku uyandırdı. Adaylığın açıklanması sonrasında, AK Parti Kocaeli İl Başkanı Şahin Talus, belediye başkanları, ilçe başkanları, AK Partili eski yöneticiler, ilçe belediye başkan aday adayları da memnuniyetlerini belirten mesajlar paylaştı AKIN ETTİLERİstanbul’da gerçekleştirilen aday tanıtım toplantısında dönen Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın için Milli İrade Meydanında bir kutlama töreni gerçekleştirildi. Büyükakın, alana gelmeden, bir çok partili Büyükakın’a destek vermek ve karşılamak için alana akın etti. BİZ, BİZ DİYENLERİN HAREKETİYİZMiting havasında gerçekleşen karşılama töreninde konuşan Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, "Bundan 5 yıl önce yine bu mekanda, yine bir araya gelmiştik. O zaman sizlerle buluştuğumuzda da aynı şeyleri söylemiştik. Biz bu görevlerin ateşten bir gömlek olduğuna inanır, koltuğa oturacağımız günü değil kalkacağımız gücü, millete vereceğimiz hesabı ve Rabbimize vereceğimiz hesap gününü düşünürüz demiştik. Biz, biz diyenlerin hareketiyiz dedik. Kendimiz için çalışmadık. Gökteki yıldızları vadetmedik. Bir söz verdiysek tuttuk. Belediye Başkanı şehreminidir dedik ve sizin bize teslim olduğunuz emaneti asla yere düşürmemek için gece gündüz demedik, sizlerin desteğiyle bir ve beraber olduk, yolumuzu yürüdük.ÇALIŞINCA OLUYORKonuşmasını sürdüren Büyükakın, "Biz ne için varız? Ne için çalışıyoruz? Biz halkımızın mutluluğu için varız, bunun için çalışıyoruz dedik. Onu herkes biliyor değil mi? Nasıl oluyor? Çalışınca oluyor. Ama laf yaparsan cır cır cır ağustos böceği gibi ha bire ötersin. Lafla peynir gemisi yürümüyor. Yanımızda var değil mi? Hemen yanı başımızda. İnşallah orada da, İstanbul muradına erecek tekrar. Ben şehrin insanlarına, gençlerine hizmet etmekten gurur duyuyorum. Sevgili gençler, en büyük gurur makamı, güvenilirlik makamıdır bunu asla unutmayın. Yeni Türkiye yüzyılında belediyelerimize de düşen bir görev var. Eskiden olduğu gibi büyük ve güçlü Türkiye’yi inşa etmek için çalışacağız. Yeni yüzyılda, yeni yüzyıla uygun şehirler inşa edeceğiz. Yeni Yüzyılda biz, yeni Kocaeli’yi inşa edeceğiz inşallah. Biz hiçbir zaman durmadık yapmaya devam ediyoruz"Eğer sizler olmasanız, sizler bize destek olmasanız, annelerimizin, büyüklerimizin duaları olmasa biz bir gün ayakta duramayız, bunu biliyoruz. Bu çetin yol sizsiz yürünmez, bu ateşten gömlek sizsiz giyilmez. Bu kentte güzel eserler inşa edilebiliyorsa, tüm Kocaelili hemşehrilerimizin imzası vardır, her birinden Allah razı olsun.Biz sözümüzü tutmak zorundayız. Çünkü sözünü tutmayan müslüman olmaz. Müslüman ya yalan konuşmaz ya da söz vermez. Biz büyük bir milletin evlatlarıyız. Türkiye sadece Türkiye’den ibaret değil.”AYRINTILAR GELECEK